środa, 26 marca 2014

Kaczorek

Jestem dziś tak nieprzytomna, że od dwóch minut siedzę i zastanawiam się, gdzie muszę kliknąć, żeby utworzyć nowy post.......
Mało tego, dwa razy zapłaciłam dziś za wizytę u okulisty, na szczęście zachciało mi się jeszcze zajść po książkę dla męża, dzięki czemu w kiosku zauważyłam dość spory ubytek pieniędzy, cofnęłam się, zapytałam czy mogliby przeliczyć pieniądze i faktycznie, gdyby nie mój mąż byłabym o 100 zł biedniejsza zupełnie bez sensu.
Ale za to moje dziecko dziś pochwaliło mnie zupełnie nie pytane o zdanie na temat nowej maskotki, po prostu stwierdziło, że pięknie mi to wyszło i że bardzo się cieszy, że ma takiego kaczorka.
Historia kaczorka jest prosta: Michu uwielbia "mieć wyimaginowanych przyjaciół", głównie zwierzęcych. Na lodówce wisi cała lista z imionami tychże, zrobiona przeze mnie na potrzeby rodziców, po to, żebyśmy wiedzieli, że na przykład Ogi to owieczka, Tyxi to żaba a Dox to leniwiec. Michał jakoś nie ma większych problemów ze spamiętaniem tego wszystkiego. Oprócz tych konkretnych przyjaciół często przez nasz dom przewijają się całe tabuny: pisklaków, kaczorków, króliczków, mrówek, biedronek i .... buziaczków (są ich całe setki). Z tymi ściga się do toalety rano lub wojuje o śniadanie. Ostatnio przyszedł mnie obudzić pytaniem: "czy nie widziałam tu żadnego kaczorka". No nie, nie widziałam. Ale dzięki za inspirację.
Tak właśnie powstał kaczorek. Chciałam być przygotowana na kolejną taką okazję, wydłubałam kaczorka. Wzór z głowy jak ostatnio zwykłam czynić, więc tym bardziej jestem dumna z kaczorka (zwłaszcza z fikuśnego ogonka). Dziś rano mąż zagaił Michała o kaczorka, dziecię me oczywiście przyszło obudzić mnie z pytaniem o kaczorka a kaczorek...... wystawał spod mojej kołdry.
Błysk w oczach - bezcenny!

  Pozdrawiam wiosennie!
Lidka

4 komentarze:

  1. Co oglądam to sroka moja piszczy .... o jaki słodki...o jaki ładny ...zobacz czy jest na sprzedaż ;-)
    Ja nie wiem co jest w tych małych maskotkach, ale nawet duże dzieci przy nich szaleją ;-) Szok!!!

    OdpowiedzUsuń